MUKS STELLA Kraśnik - strona nieoficjalna

• Witamy na stronie żeńskiego klubu piłkarskiego MUKS Kraśnik !!
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Naprzód Sobolów - MUKS "STELLA" Kraśnik 4:1
  • ŁKS Korona Łaszczów - Wisła Nowy Korczyn 3:0
  • Sokół Kolbuszowa - Bronowianka Kraków 2:1
  • Resovia Rzeszów - AZS UJ Kraków II 1:5
  • Zielonka Wrząsowice - Moravia Morawica 3:1

pon.

Historia piłki nożnej kobiet

Historia piłki nożnej kobiet w Polsce

Na ziemiach polskich kobiety zaczęły uprawiać piłkę nożną już na początku XX wieku. Naturalnie ich gry miały wówczas charakter wyłącznie towarzyski i nieoficjalny. Najczęściej były to pojedyncze mecze, rzadziej turnieje, jednak nie miały one charakteru zorganizowanych rozgrywek. We wrześniu 1921 utworzono w Poznaniu pierwszy w historii kobiecy zespół piłkarski, jako jedną z sekcji Towarzystwa Sportowego "Unja" Poznań, a zdjęcia futbolistek zamieszczono w lokalnej prasie.
Początki kobiecej piłki nożnej w zorganizowanej formie datują się na rok 1974, kiedy to po zakończeniu finałów Mistrzostwach Świata RFN'1974 założono w Sosnowcu pierwszą profesjonalną drużynę futbolową. Założycielką sekcji piłkarskiej kobiet Czarnych Sosnowiec była Irena Półtorak. Jesienią 1979 swe rozgrywki zainaugurowała I liga polska kobiet (obecnie pod nazwą Ekstraliga kobiet), zaś triumfatorkami pierwszej edycji (tj. sezonu 1979/1980) zostały Czarne Sosnowiec, które pięć lat później wywalczyły również premierowy Puchar kraju. 27 czerwca 1981 swe pierwsze oficjalne spotkanie międzypaństwowe rozegrała żeńska reprezentacja narodowa, ulegając w Katanii 0:3 Włoszkom. 12 lipca 1984 Biało-czerwone - przegranym 1:4 (1:3) meczem przeciw Czechosłowacji w Piotrkowie Trybunalskim - zadebiutowały przed własną publicznością, zdobywając jednocześnie swego pierwszego gola. 1 października 2001 - podczas turnieju w Bernie - ówczesne mistrzynie Polski AZS Wrocław, pokonując 7:0 (4:0) Hapoel Tel Awiw, zadebiutowały w nowo utworzonym Pucharze Europy, zaś trzy lata później udało im się awansować do II rundy.
W rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej najlepszych reprezentacji świata z dnia 18 grudnia 2009 reprezentacja Polski zajmuje trzydziestą pierwszą pozycję.
Na dzień 29 grudnia 2009 reprezentacja może pochwalić się pierwszym miejscem w eliminacjach do mistrzostw świata, które odbędą się w 2011 w Niemczech. Spore sukcesy odnoszą także reprezentacja juniorskie. Kadra U-19 kwietniu 2006 roku pod wodzą Roberta Góralczyka zajęła trzecie miejsce w półfinale Mistrzostw Europy. Natomiast reprezentacja U-17 po ostatnich meczach znalazła się w 16 najlepszych drużyn Europy.
Władze PZPN oficjalnie zgłosiły kandydaturę naszego kraju do Mistrzostw Europy w 2013 roku. Konkurentami naszego kraju są Hiszpania, Holandia, Bułgaria, Szwajcaria i Szwecja.
      MUKS Stella Kraśnik oficjalnie zaczął działać w marcu 2010 roku. Kadra kraśniczanek to 24 osoby zgłoszone do rozgrywek lubelskiej III ligi kobiet. Trenerem jak i pomysłodawcą żeńskiej piłkarskiej drużyny jest Rafał Tomiło, który to podjął się tej jakże trudnej pracy. Pierwsze mecze sparingowe kraśniczanek pokazały, że drzemie w nich duży potępiał. Nasze dziewczęta zmierzyły się z drużynami GKS Gościeradów i MKS Wisła Annopol w tych spotkaniach nie dały żadnych szans rywalkom.  Po rundzie jesiennej MUKS Stella Kraśnik zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i z niedużą stratą do lidera szykuje szykuję do rundy rewanżowej w której to miejmy nadzieję, że zagra tak samo dobrze jak w pierwszej. Warto również wspomnieć, że nasze dziewczęta są stale powoływane do kadry województwa i są to: Aleksandra Stopa, Bernadeta Dudek, Katarzyna Rostek i Aneta Grabowska. Dodatkowo jedna z piłkarek występująca w naszym klubie jest reprezentantką kraju mowa o Urszuli Wasil, która już w rudzie wiosennej występować będzie Widoku Lublin aktualnie w pierwszej lidze.

MUKS "STELLA" Kraśnik Zielonka Wrząsowice
MUKS "STELLA" Kraśnik 2:1 Zielonka Wrząsowice
2014-05-24, 11:00:00
MOSiR Kraśnik

Naprzód Sobolów 4:1 MUKS "STELLA" Kraśnik
ŁKS Korona Łaszczów 3:0 Wisła Nowy Korczyn
Sokół Kolbuszowa 2:1 Bronowianka Kraków
Resovia Rzeszów 1:5 AZS UJ Kraków II
Zielonka Wrząsowice 3:1 Moravia Morawica

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Bronowianka Kraków - MUKS "STELLA" Kraśnik
Naprzód Sobolów - Wisła Nowy Korczyn
Sokół Kolbuszowa - AZS UJ Kraków II
ŁKS Korona Łaszczów - Moravia Morawica
Resovia Rzeszów - Zielonka Wrząsowice

brak zdjęć

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. rt-lkr 2