statystyki szczegółowe

Aktualności

Nieudany koniec sezonu w wykonaniu kraśniczanek.

• autor: rt, 2012-06-10 09:19

W sobotnie południe na stadionie w Starym Zamościu nasze zawodniczki walczyły o punkty ligowe z tamtejszą Omegą. Od pierwszych minut to właśnie goście dyktowały warunki gry, mimo tego że pogoda przeszkadzała bo było bardzo gorąco i duszno. Piłkarki MUKSu stworzyły sobie kilka świetnych sytuacji do otworzenia wyniku, ale piłka minimalnie mijała bramkę gospodyń, a jak już wpadła do siatki to sędziowie dopatrzyli się spalonego. Tak właśnie było po strzale Katarzyny Dul, kiedy to boczny arbiter podniósł chorągiewkę.

To nie podłamało dziewcząt rodem z Kraśnika i te z jeszcze większą intensywnością próbowały strzelić gola. Udało się to dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy to najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachowała się Oliwia Kotwica i pewnym technicznym strzałem dała prowadzenie swojemu zespołowi. Druga połowa była podobna do pierwszej i pomimo, że spotkanie "siadło" lepiej wyglądał przyjezdny zespół. Jednak tu zaczęli być widoczni sędziowie, którzy zaczęli delikatnie mówiąc przeszkadzać obu drużynom swoimi decyzjami. Najpierw nasza piłkarka dostaje w twarz z otwartej ręki (brak reakcji), później leży na boisku Aneta Wójcik a sędzia boczny karze grać dalej. Następnie po faulu zawodniczki gości sędzina dyktuje rzut wolny przeciwko naszemu zespołowi, z czego tracimy gola. Seria błędów i pomyłek jest dość długa, ale w samej końcówce spotkania Olga Jabłońska wychodzi sam na sam z bramkarką Omegi, dobiega do niej obrąńca gospodyń i łapie ją za koszulkę wybijając ją z rytmu i tracimy 100% sytuację bramkową. Na domiar tego piłkarki z Zamościa idę z kontrą, fatalnie interweniuje Magda Dymowska i zawodniczka Omegi w sytuacji sam na sam nie daje żadnych szans naszej bramkarce ustalając wynik spotkania na 2-1 dla Omegi. Po tej bramce sędzina zakończyła spotkanie. Szkoda tego spotkania bo w przekroju całego meczy to właśnie MUKS był lepiej zorganizowany i miał więcej z gry, ale piłka nożna a zwłaszcza w wydaniu kobiet nie zawsze jest sprawiedliwa.
 Było to ostatnie spotkanie naszego zespołu w sezonie 2011/2012, ponieważ w tym tygodniu mamy pauzę. Za wynik ligowy można z pewnością dziewczynom pogratulować i życzyć sukcesów w przyszłym sezonie.