MUKS STELLA Kraśnik - strona nieoficjalna

• Witamy na stronie żeńskiego klubu piłkarskiego MUKS Kraśnik !!
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Naprzód Sobolów - MUKS "STELLA" Kraśnik 4:1
  • ŁKS Korona Łaszczów - Wisła Nowy Korczyn 3:0
  • Sokół Kolbuszowa - Bronowianka Kraków 2:1
  • Resovia Rzeszów - AZS UJ Kraków II 1:5
  • Zielonka Wrząsowice - Moravia Morawica 3:1

pon.

07-2017

MUKS Kraśnik zakończył przygotowania do ligi.

• autor: rt-lkr, 2013-08-23 20:03

W poniedziałek 19 sierpnia kraśnickie piłkarki nożne zakończyły okres przygotowawczy do rozgrywek II ligi grupy małopolskiej. Dziewczęta w dniach 10-17 sierpnia uczestniczyły w obozie piłkarskim, który odbył się w Cieszanowie (woj. podkarpackie). W dniu wyjazdu nasze panie zmierzyły się z rezerwami Widoku Lublin i bez najmniejszych problemów wygrały to spotkanie 8:2.

W Cieszanowie kraśniczanki pracowały ciężko by ich forma była optymalna podczas zmagań ligowych. Trener nie odpuszczał żadnej z zawodniczek a podczas zgrupowania zaplanowane zostały dwa sparingi z ligowymi rywalami. Korona Łaszczów tegoroczny spadkowicz z pierwszej ligi postawił wysoko poprzeczkę drużynie MUKSu, która po trzech dniach miała już ciężkie nigi. Wynik zawodów to 0-5 dla Łaszczowa. Warto też wspomnieć, że trzy bramki to właśnie głupie błędy nowych młodych piłkarek, które wchodzą do drużyny. Dwa dni później do Cieszanowa przyjechała Resovia Rzeszów, która tak jak MUKS Kraśnik awansowała do drugiej ligi. Ten mecz był już bardziej wyrównany i kraśniczanki stworzyły kilka ciekawych akcji ale skuteczność tego dnia nie była atutem podopiecznych Rafała Tomiło. Bramkę dla Kraśnika zdobyła Oliwia Kotwica z karnego. Następne trafienia zaliczyła już tylko Resovia. Podopieczne Moniki Nosal dwa razy pokonały naszą golkiperkę i wygrały to spotkanie 2:1. Po przyjeździe z obozu zawodniczki MUKSu miały jeszcze jeden test mecz, tym razem do Kraśnika zawitała pierwszoligowa ekipa Widoku Lublin, która bezlitośnie wykorzystała podmęczenie naszych zawodniczek i zaaplikowała kraśniczankom aż dziesięć goli. Tym to spotkaniem MUKS Kraśnik zakończył przygotowania do ligi. Mimo iż wyniki sparingów nie są najlepsze to mamy nadzieję, że team z Kraśnika da radę powalczyć o jak najwyższe miejsce w lidze. Wiadomo, że cel jest jeden MUKS chce się utrzymać w lidze ale miejmy nadzieję, że nie będziemy drżeć do ostatniego spotkania by zapewnić sobie byt ligowy. Dodatkowo pierwsze mecze ominął naszą kapitankę Olę Stopę i Justynę Maciąg, które mają drobne urazy. Gorzej będzie z Renatą Stelmaszczuk, którą czeka operacja na kolano i jak dobrze pójdzie to dopiero w rundzie rewanżowej wznowi treningi z drużyną. Na plus z pewnością możemy dodać, że młode piłkarki wchodzą do drużyny bez kompleksów. Justyna Grot, Justyna Kasperek czy Martyna Łukasik już w najbliższym czasie będą decydować o sile kraśnickiej piłki nożnej kobiet. Wszystko wszystkim ale boisko zweryfikuje cały okres przygotowawcz. Miejmy nadzieję, że nasze panie dobrze zadebiutują na drugo ligowym froncie i pokarzą, że awans do tych rozgrywek nie był przypadkiem. Najbliższe spotkanie ligowe rozegrane zostanie w sobotę 24 sierpnia o godzinie 14.30 w Nowym Korczynie a w Kraśniku MUKS zmierzy się w środę 28 sierpnia o godzinie 17 z Koroną Łaszczów. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy na spotkania żeńskiej piłki nożnej.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

MUKS "STELLA" Kraśnik Zielonka Wrząsowice
MUKS "STELLA" Kraśnik 2:1 Zielonka Wrząsowice
2014-05-24, 11:00:00
MOSiR Kraśnik

Naprzód Sobolów 4:1 MUKS "STELLA" Kraśnik
ŁKS Korona Łaszczów 3:0 Wisła Nowy Korczyn
Sokół Kolbuszowa 2:1 Bronowianka Kraków
Resovia Rzeszów 1:5 AZS UJ Kraków II
Zielonka Wrząsowice 3:1 Moravia Morawica

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Bronowianka Kraków - MUKS "STELLA" Kraśnik
Naprzód Sobolów - Wisła Nowy Korczyn
Sokół Kolbuszowa - AZS UJ Kraków II
ŁKS Korona Łaszczów - Moravia Morawica
Resovia Rzeszów - Zielonka Wrząsowice

Treningowo. foto P.Bieleń - Głos Gazeta Powiatowa
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. rt-lkr 2